Утрово тешка сообраќајка кај „Скопјанка“

Утрово на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ кај трговскиот центар „Скопјанка“ се случи тешка сообраќајна несреќа. 

Во сообраќајна несреќа се судрија патнички автомобил и комбе. Според првичните информации патниците се здобиле со полесни повреди, а интервенирала и Брза помош.

Сообраќајот подолг временски период беше во прекин во овој дел од Скопје. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons