Тројца вооружени со автоматски пушки украле торба со пари од 27-годишник во Сарај

Пред банка во скопското село Сарај, во текот на вчерашниот ден (18 мај), три лица со закана со автоматски пушки извршиле разбојништво над 27-годишник од селото Крушопек.

Како што информираат од МВР, разбојниците одзеле торба со пари и го напуштиле местото на настанот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons