Тинејџер управувајќи мотор загина во сообраќајна несреќа

Шестнаесетгодишно дете почина во сообраќајна несреќа што се случила синоќа на регионалниот пат Куманово-Свети Николе.

Тој управувал мотор,  а се судрил со патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки управувано од М.М.(24) од Куманово  и паркирано патничко моторно возило„југо“, сопственост на Т.Т. од Кумнаово.

Возачот на „БМВ“-то првично го напуштил местото на настанот, а потоа самиот се пријавил полицијата.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Куманово.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons