ТЕПАЊЕ НА ТОКСИКОЛОГИЈА: Вработен пријавил напад од пациент

Во текот на вчерашниот ден во 09: 35 часот во Полициската станица Центар, Г.Г.(56) од Скопје пријавил дека  околу 09:15 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, на Оддел токсикологија, додека извршувал работни задачи, бил физички нападнат од пациентот Г.С.(38) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons