Сончево со мала умерена облачност

Во следните  денови времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен претежно јужен ветер, а повремено засилен долж Повардарието. 

Температурите најпрвин ќе бидат нешто пониски, потоа благо ќе се покачат кон следниот викенд. 

Во средината на работната седмица ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons