Сончево со мала до умерена облачност, по котлините магла

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност кои во текот на денот ќе се намалат.

Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 6, а максималната ќе достигне од 7 до 15 степени.

Во Скопје, претпладне со појава на магла и ниска облачност, која во текот на денот ќе се намали. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне 9 степени.

Следува период на стабилно и суво време. По котлините во претпладневните часови ќе има појава на магла и ниска облачност. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons