Сончево со мала до умерена облачност и северозападен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Максималните температури ќе бидат во интервал од 21 до 30 степени.

Во Скопје и околината сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Максимнална температура ќе достигне до 26 степени.

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен јужен ветер, а температурите ќе бидат нешто пониски во споредба со претходните денови. Во средината на работната седмица ќе има услови за локален дожд со ретки грмежи. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons