Снег на Стража, Маврово и Попова Шапка

Врнежи од снег утринава има на планинскиот превој Стража, на Маврово и на Попова Шапка, информира јавното претпријатие „Македонија пат“.

На останатите патишта низ државата, сообраќајот се одвива по влажни коловози.

Од „Македонија пат“ апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons