Русија и даде ултиматум на Америка! Бајден има краток период да се извини по изјавата дека Путин е убиец!

Русија сака да се извини од Соединетите држави откако претседателот eо Бајден рече дека смета дека Владимир Путин е убиец, изјави висок руски официјален претставник во четвртокот. Нема да толерираме ваков пристап на САД, извинете се што порано за да нема поголеми санкции.

Во интервју емитувано претходниот ден од ABC News, eо Бајден , на прашањето – дали верува дека рускиот претседател е убиец – одговори дека верува.

Тој исто така го опиша  Владимир Путин дека нема душа и вети дека рускиот претседател ќе ја плати цената за наводното руско мешање во претседателските избори во САД во 2020 година, нешто што Кремљ го негира.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons