Регистрирани 396 прекршоци за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.08.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 396 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons