Регистрирани 271 прекршок за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (31.07/ 01.08.2020) на територијата на Република Северна Македонија  по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистриран е 271 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел  справување со Ковид -19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons