ПРИСТИГНА СНЕГОТ: Во оваа туристичка дестинација во Македонија утрово вистинска зимска идила

Времето денес изутрина е студено и ветровито. Минималната температура ќе биде во интервал од минус 5 до 3, а максималната ќе достигне од 4 до 11 степени.

Инаку утрово снег има на високиот дел од Маврово, на планината Бистра, додека засега камерите не забележуваат снег на Попова Шапка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons