Приведени две малолетни лица, расчистена тешка кражба

На 19.07.2021, ЕВР Аеродром и Драчево приведе двајца малолетници од Скопје, поради сомнение дека истиот ден извршиле тешка кражба во возило. Со нив бил извршен службен разговор, а за настанот бил известен Јавен обвинител за малолетници.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесено соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons