Од петок се отвораат границите, влез во Македонија без ПЦР тест и карантин

Изминатото деноноќие во Македонија се регистрирани 118 ново заболени и четири починати лица, со тоа бројката на активни случаи во земјава надмина 3000 лица. Владата попладнево донесе и одлука за безусловно отоврање на границите од петок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons