Огpaбeнa аптека во Скопје, дошол сопственикот му се слошилo и пoчинaл

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вечерва во 20.40 час. пријавено е дека во аптека на ул.Џон Кенеди едно лице со закана со нож кон вработената го одзел дневниот промет.

„Десетина минути подоцна во аптеката дошол сопственикот А. С. (40), на кого, според пријавеното, му се слошило. За кратко време дошла Итна помош и со нивно возило е однесен комплекс Мајка Тереза –Кардиологија , каде од страна на лекар е констатирана смрт“, велат од МВР за ТВ21.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons