Ова е човекот кого Заев вечерва го предложил за свој наследник! (ФОТО)

Во тек е седницата на Централниот одбор на СДСМ на која се разгледува оставkата на аkтуелниот претседател на партијата Зоран Заев, кој пред членовите на ЦО рекол дека не се повлекува од одлуката за оставка и од лидерската позиција од партијата и од премиерската функција.

Тој за свој наследник го предложол Димитар Ковачевски, актуелен заменик министер за финансии, објави вечерва порталот МКД.мк.

Пред седницата на ЦО, заседаваше и Извршниот одбор на СДСМ. Сите членови на ИО биле против оставkата на Заев, но на крај сепак била донесена одлуката за одржување на внатрепартиски избори за претседател на СДСМ на 12 декември.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons