Нови 3 заразени од коронавирус во Делчево

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1077 тестирања, а регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19, Тројца нови случаи има во Делчево, активни 4 (*1 лице од ПЕ Делчево е од Македонска Каменица)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons