Нови 19 случаи на коронавирус во Франција

 Деветнаесет нови случаи на заразени со коронавирус денеска беа потврдени во Франција, со што бројот на заразените достигна вкупно 57 лица од почетокот на здравствената криза, јави дописникот на МИА.

– Премината е нова етапа од епидемијата, изјави министерот за здравство Оливие Веран, при посетата на Крепи-ан-Вароа, каде почина првиот француски државјанин, инаку наставник во основано училиште, како последица на заразата.

Француската Влада вети целосна транспарентност за кризата со коронавирусот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons