МЗ: Нема настрадани здравствени работници – 14 луѓе загинаа

14 луѓе загинаа, а 12 се на лекување во тетоската болница и се надвор од животна опасност соопшти Министерството за здравство, додавајќи дека во болницата имало вкупно 26 пациенти.

-Нема настрадани здравствени лица, неколкумина се со полесни повреди. Министерството за здравство изразува сочувство до семејствата на загинатите и длабоко жалење за страотната несреќа. Министерството во текот на денот постојано ќе информира за сите нови детали околу случајот, апелираме до медиумите и граѓаните да ги следат официјалните информации и да се воздржат од шпекулации за овој немил настан, соопшти Здравство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons