МВР регистрира 459 прекршоци за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 459 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons