Манчестер Сити прв финалист во ЛШ

Манчестер Сити вечерва испиша историја, пласирајќи се во своето прво финале во ЛШ. Сити тоа го стори благодарение на победата и на реваншот со ПСЖ на свој терен од 2:0.

Двата гола беа дело на Ријад Марез, по еден во двете полувремиња, за вкупна победа од 4:1. ПСЖ на крајот заврши со играч помалку откако исклучен беше Ди Марија.

Вториот финалист ќе биде познат утре по мечот Челзи – Реал Мадрид. Првиот дуел заврши 1:1.

Финалето се игра во Истанбул на стадионот “Ататурк” на 29 мај.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons