Малолетник прегазен во Ченто

Автомобил „ауди А4“ со скопски регистарски ознаки управуван од Ф.И.(20) од с.Сингелиќ вчера удрил во малолетник пешак.

Несреќата, информира МВР, се случила околу 14:25 часот на улицата „Методија Андонов Ченто“.

-По незгодата, пешакот бил пренесен во Здравствена установа „Систина“ каде од доктор му биле констатирани тешки телесни повреди, велат од полицијата.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons