Македонија има 451 активен случај на коронавирусот

Се намалува бројот на активни случаи во сите градови. Во Македонија сега има 451 активен случај на коронавирусот. 

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.469, бројката на оздравени пациенти е 149.551, на починати е 5.467. 
Дојран, Пехчево, Демир Капија, Богданци и Пробиштип немаат заболени. По 1 заболен има во Македонски Брод, Крушево, Валандово, Дебар, Берово, Крива Паланка и Ресен. По 2 има во Велес, Кавадарци, Штип, Свети Николе, и Кратово. Во последните 24 часа се направени 2.619 тестирања, а регистрирани се 28 нови случаи на КОВИД-19. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons