Купил најнов БМВ и го здробил по само 11 километри (ВИДЕО)

Задоволството од возењето во новиот автомобил на БМВ за еден Американец траело само неколку минути. Деталите за несреќата во голема мерка се непознати, но судејќи според фотографиите и видео снимките, сопственикот на БМВ се судрил со голема брзина. 

https://www.facebook.com/KarachiTrack/posts/2857152834373235

Несреќата се случила во Балтимор и, наводно, било вмешана и друго возило што го погодило БМВ- то од страна. Возачот на БМВ изгубил контрола над возилото и завршил во телефонски столб. Други информации велат дека во несреќата бил вклучен кросовер чиј возач нагло и без да ги предупреди останатите учесници во сообраќајот решил да сврти полукружно на дел од патот каде што било забрането.

https://www.youtube.com/watch?v=CQXx4SfjQx0&feature=emb_title

Во секој случај, BMW претрпе голема штета. Да потсетиме, М5 работи на 4,4 твинтурбо мотор со 600 КС и 750 Нм, 100 км на час стигнува за 3,4 секунди и може да повлече над 300 км на час. Во Америка, чини над 100.000 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons