И утре врнежливо, со засилен ветер, од петок стабилно и суво

И утре претпладне се уште ќе има врнежи од дожд, а преку целиот ден ќе дува засилен северозападен ветер, што ќе услови значително пониски дневни температури, информира УХМР.

Минималните температури ќе се движат од осум до 17, а максималните од 13 до 21 степен.

Во следните денови времето ќе биде стабилно и суво, со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во благ пораст.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons