Извлечен автомобилот што падна во Вардар

Скопје, 22 мај 2020 (МИА) – Екипите на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР претпладнево го извлекоа автомобилот што падна во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем Систина.

Станува збор за автомобил „фолскваген поло“ и според првичните сознанија во него нема луѓе.

Автомобилот беше извлечен со помош на сајли што ги прекува водите на Вардар ги поставија спасувачките екипи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons