Жените родени во овие хороскопски знаци се најдобри романтичарки

ОВЕН

Жена овен е темпераментна и еротична. Ја возбудуваат љубовни авантури и експериментира во креветот. Секогаш го диктира темпото во креветот и сака пози во кои таа доминира. Љубовта и сексот за неа се различни категории, кога сексот е во прашање точно знае што сака, ужива во предигра и во секој дел од партнеровото тело а сака и да претерува.

ЛАВ

Жена лавица е енергична и темпераментна. Многу има барања ама е и великодушна љубовница. Сексуалниот апетит и е многу нагласен а во сексот се разменуваат енергија и нежност. Способна е да ги разграничи емоцијата и сексот а нејзини омилени пози се оние во кои може да ја покаже својата сексуална доминација.

ШКОРПИЈА

Жена шкорпија е кралица на трансформациите. Во момент од нежна заведувачка се претворува во страствена љубовница а може да биде и таинствена и емотивна во исто време. Може да ги разграничи емоцијата и сексот ама во тоа што ќе го одбере го дава максимумот. Сјајна е љубовница и поседува неверојатна страст. Обожава предизвици кои и го покачуваат адреналинот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons