ГОЛЕМ ПОЖАР ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Гори куќа кај адвокатската улица (ФОТО)

Голем пожар изби вечерва во центарот на Скопје.

Како што информира командирот на Противпожарната бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски за КУРИР, се запалила куќа кај адвокатската улица во Скопје.

Повеќе детали Симоновски ни најави за подоцна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons