Во Индија 12 дена по ред, повеќе од 300.000 новозаразени

Во последните 24 часа, во Индија се потврдени 368.147 нови случаи на ковид-19, и ова е 12-ти ден по ред како бројот на новозаразени не се спушта под 300.000.

Од почетокот на пандемијата во Индија се регистрирани се вкупно 19,93 милиони случаи на зараза со коронавирусот, а со вчерашните 3.417 починати, вкупниот број на смртни случаи достигна 218.959, стои во извештај на индиското Министерство за здравство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons