ВОНРЕДНА ВЕСТ: Автомобил целосно изгоре вечерва на автопат во Македонија (ВИДЕО)

Вечерва на автопатот Гостивар – Тетово се запали возило, објави телевизија 21.

Пожарот веднаш го зафатил целиот автомобил кој изгорел, а на местото на настанот пристигнаа и полицијата и противпожарната бригада кои го локализираа пожарот.

Сообраќајот за момент беше во прекин, односно додека интервенираа пожарникарите.

Засега нема информации за повредени лица.

ВИДЕО ТВ 21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons