Видео: Ужас во Дечани: Пукале врз автобус со ученици, убиени две деца и возачот (ВИДЕО)

Најмалку три лица загинаа, а најмалку две се повредени во пукање во автобус со ученици во селото Глоѓане кај Дечани, јавуваат медиумите во Приштина.

Како што потврдија за медиумите во болницата во Пеќ, во престрелката загинале двајца ученици и возачот на автобус.

Навеле и дека се уште не е познат бројот на повредени, бидејќи брзата помош постојано ги носи од Дечани во Пеќ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons