Бајден се надева на традиционална инаугурација, но се поизвесна е виртуелната

Инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден ќе се одржи на 20 јануари, но иако се очекува таа да биде главно виртуелна, тој и понатаму се надева дека церемонијата ќе се спроведе традиционално, на скалите на Капитол Хил.

Не е планирано одржување на најпосетената парада низ авенијата Пенсилванија во чест на идниот претседател и нема да има ниту свеченост или мали прослави на кои присуствуваат гости од списокот А на инаугурацијата, пишува британски Индипендент.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons