Апасиев не му остана „должен“ на Шилегов: Јака оваа шилеговача, еве што друго му порача

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов на Канал 5 изјави дека лидерот на Левица и пратеник Димитар Апасиев е шарлатан.

-Глејте го овој несреќава Апасиев. Апасиев беше, така? Супер! Што мисли тој дека е главен фраер ако пцуе по Фејсбук? Шарлатан, обичен шарлатан – рече Шилегов.

На ова не остана должен Апасиев кој напиша:

„ Коце ШИЛЕГОВ од СДС на Само интервју: “Апасиев е шарлатан за местење тендери! Затоа ја иам пет стана и хациенда на Маврово, а он уште се вози у Алфата”

#ПетреЕб*ветре

#НосетоЧпртавко

#ЈакаОвааШилеговача“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Следете нè на Facebook!


This will close in 30 seconds

Show Buttons
Hide Buttons